Hizmetlerimiz

Yedek Parçalar


Recondition olmuş Egzost valf spındıl, Egzost sit, Piston kafası ve diğer yedek parçalar.

Ana Makine bakım ve revizyonu.


​Ana Makinaların hasara uğraması, performans düşüklüğü yada periyodik bakımlarının yapılması gerektiği durumlarda ilgili üniteler sökülür, temizlik ve kontrolleri yapılır, gerekli yedek parçalar yenilenir, gerekli tüm ölçüler alınır, instruction book talimatlarına göre makinaların toplanması neticesinde gemi ile deneme seyri yapılarak işi müşteriye teslim ederiz.

Yardımcı Makine bakım ve revizyonu.


Yardımcı Makinaların hasara uğraması, performans düşüklüğü yada periyodik bakımlarının yapılması gerektiği durumlarda ilgili üniteler sökülür, temizlik ve kontrollerinin yapılır, gerekli yedek parçalar yenilenir, gerekli tüm ölçüler alınır, instruction book talimatlarına göre makinaların toplanması neticesinde gemi ile deneme seyri yapılarak işi müşteriye teslim ederiz.

Ana Makine ve Dizel Jeneratör piston, Egzost valf/Sit yenileme ve imali.


Ana Makine ve yardımcı makinaların zamanla yada kötü işletim şartlarından (kalitesiz yakıt kullanımı, makinalara aşırı yüklenme vs.) dolayı piston, valf ve sitlerinin re-condation edilmesi yada yenilenmesi gerekir.

Silindir Gömlek honlama.


Her 10000 Saatlik çalışmada yüzeyi parlamış olan Cylinder linerler de yağ tutma özelliği kaybolmaktadır, Liner ve Piston sarması, aşınması %50 oranlarda artmaktadır. Bu durum genelde ihmal edilmektedir.

Enjektör bakım ve revizyonu


Ana Makine ve yardımcı makinalarda bulunan enjektörlerin, kalitesiz yakıt kullanımından dolayı performansının düşmesi neticesinde bakım ve onarımlarını yapmaktayız.

Yakıt pompası revizyonu ve zaman ayarlarının yapılması.


​Ana Makine ve yardımcı makinalarda bulunan yakıt pompalarının periyodik olarak yada kalitesiz yakıt kullanımından dolayı beklenen süreden daha hızlı şekilde performansı düşer ve bakım/onarım yapılması, gerektiğinde de timing ayarlarının yapılması gerekir.

Hava kuleri ultrasonik temizliği ve tamiri


​Ana makine ve yardımcı makinalarda bulunan hava kulerleri nin periyodik olarak yada su/hava kaçağı olması nedeni ile bakım/onarımlarının yapılması gerekir.

Krank Şaft yerinde taşlama


Gemilerin Ana Makine veya Yardımcı Dizel'lerin 200 mm den 600 mm'ye kadar çaptaki hasarlı Krank Shaft'larını makineyi sökmeden yerinde, Class'ın müsaade ettiği ölçülerde taşlayabiliyoruz.

Silindir Blok, Silindir Gömlek, Silindir Kaver yerinde taşlama – 1200 mm kadar.


Silindir blok yüzeylerini, liner ve kaverin bozuk olan oturma yüzeylerini yerinde, 0.01mm hassasiyette taşlayabilmekteyiz.

Yerinde Yatak yuvası tornalama - Ø 600 mm kadar


Layn'ı bozulmuş olan krank şaft yatak yuvasını veya her ebatta ve boydaki pervane şaft yuvalarını, istenen ve gereken ölçüye yerinde tornalayabiliyoruz.

Kargo vinç, ırgat, mekanik ve hidrolik sistem bakım ve revizyonu.


Kreyn jib (bum), Kreyn tel sarma makarası ve dişli kutusu tamiri, Irgat ve mekanik-hidrolik sistemlerin bakım ve onarımlarını yapmaktayız.

Makine / Pod Foundation / Vinç Sleev Ring'i yerinde işleme - Ø 4500 mm. kadar


Yeni inşa veya eski gemilerin kreyn sleev ringinin ve askeri proje silah foundation'ları 4500 mm çapa kadar yerinde istenen hassasiyette tornalama ve taşlama ayrıca flatness ve roughness ölçüm hizmeti vermekteyiz.

Yetkili Belzona® ürünleri satışı ve uygulaması


Türkiye'de yetkili Belzona® Distribütörü olarak satışlarını ve yetkili Belzona® uygulamalarını sunmaktan gurur duyuyoruz. Belzona 1111 Super Metal Türkiye Belzona 1111 Super Metal Türkiye, Belzona 1161 Super UW-Metal, Belzona 1212, Belzona 1131 Bearing Metal, Belzona 1311 Ceramic R-Metal Belzona 1321 Ceramic S-Metal, Belzona 1341 Supermetalglide, Belzona 1391T, Belzona 1511 (Super HT-Metal), Belzona 1811 Ceramic Carbide Belzona 2111 D&A Hi-Build Elastomer, Belzona 2141 ACR-Fluid Elastomer, Belzona 2211 MP Hi-Build Elastomer, Belzona 7111 Chocking Compound